Syndication (hírfolyam) (pl.: RSS) jelzést küld egy magadott webes forrás változásairól. Így nem kell rendszeresen ellátogatni a weboldalra, csak olyankor, ha a kapott „értesítés” felkeltette érdeklődésünket. Tipikusan hírportálok és blogok esetében használják. Ahhoz, hogy a felhasználó megkapja a jelzést a frissítésekről, telepítenie kell egy ún. aggregátort (feed-olvasó) (pl.: google reader), melyben kiválaszthatja, hogy mely oldalakról kéri az információt.
Ez egy kiváló eszköz lehet az oktatásban. „Blog-alapú” oktatásban az oktató bármilyen tananyagfrissítéséről azonnal értesítést kapnának a diákok és persze az oktató is kapna értesítést, ha valamelyik diák reagál a tananyagra (pl. elkészíti a kitűzött feladatot).
Fan fiction (pl.: fanfiction.net): Ez talán a legkevésbé ismert típusú közösségi háló. Szabad webes publikációt tesz lehetővé olyan alkotók számára, akik valamely más írónak/filmnek/képregénynek/stb. rajongói és rajongásuk tárgyának szereplőit, helyszíneit, eseményeit felhasználva alkotnak saját művet. Azért tartoznak az ilyen jellegű oldalak is a közösségi hálók csoportjába, mivel egy-egy ilyen oldalt azonos érdeklődésű emberek látogatnak, igazi közösségek alakulnak ki, továbbá az alkotók visszajelzéseket, kritikákat kapnak a többi felhasználótól.